Трумко О. М. Комунікація діти → батьки: соціолінгвістичний аспект

• Стаття присвячена особливостям реалізації конфліктного мовлення дітей різних вікових категорій у сім’ї. Взаємодію комунікативна тактика ↔ вік дітей обґрунтовано шляхом аналізу лінгвістичних (мовленнєвих актів/комплексних мовленнєвих актів) та кількісних (частотність) показників комунікативних тактик відмови, грубого спонукання, звинувачення, демонстрації опозиції та негативної оцінки. Виявлені спільні та відмінні лінгвістичні показники реалізації комунікативних тактик, відмінні показники частотності вживання комунікативних тактик засвідчують зумовленість комунікації діти → батьки позамовним чинником – віком дітей.
  • сфера сімейної комунікації, комунікативна тактика, мовленнєвий акт, комплексний мовленнєвий акт, мовні засоби, І. Франко.